* Úplňkové čtení 09/18 *

* Úplňkové čtení 09/18 *

Milí čtenáři, vážení spisovatelé,
drazí návštěvníci čítárny Pod vrbou,

uplynul další měsíc od posledního úplňkového setkání, nastal první podzimní úplněk a já jsem tu opět s několika málo informacemi o tom, co se v čítárně Pod vrbou odehrálo, odehrává a brzy odehraje.

Chci znovu poděkovat za přízeň a pozornost, kterou čítárně věnujete. Ať už to jsou komentáře, sovy nebo samotná díla, která posíláte, Vaše prosté návštěvy, kterých je tu stále spousta, či nadšená účast v soutěžních kláních – to vše je neklamným znamením, že Vám není lhostejný osud Sub Salix a že se zajímáte o kvalitní literaturu – ať už z kterékoliv stránky. Vynasnažíme se udělat maximum pro to, abyste sem Pod vrbu rádi chodili i nadále a měli pořád co číst i psát.

*

Na začátku září vypuklo velké klání, které vlastně není ani tak kláním, jako spíše literárním projektem. Ten si klade za cíl zmapovat obsah jedné šperkovnice a poskládat tím ze střípků život jedné ženy – Šperkovnice královny Magdalény. Za první dvě kola máme v truhličce již jednadvacet drobných předmětů spolu s příběhy, které k nim patří (budou od zítřka ještě pár dní vycházet, zase než začne další kolo). Děkuji Vám za to a moc se těším, že v následujících kolech přibudou další! Jen Vás poprosím, než se pustíte do psaní, přečtěte si shrnutí informací, které už o královně máme, ať se nám příběhy zbytečně nedublují. Děkuji 😉

Před pár dny nám začal podzim, což pro čítárnu znamená oslavu Mabonu, podzimní rovnodennosti v dílkách našich autorů. Pokud Vám to dosud uniklo, určitě neváhejte!

*

Nesmím vynechat ani povídky na pokračování, které vychází v nepravidelných intervalech v naší čítárně. Je to romantické pohádkové fantasy Netvor a princezna, které má už šest kapitol, jednu napínavější než druhou. A pokud jste si ještě nepřečetli první část historického příběhu Ľalia medzi tŕnim, co nevidět tak učiňte, protože brzy vyjde další kapitola.

*

Nyní jedna neobvyklá informace. Ozvala se mi někdejší bradavická studentka Amber Swenová, která je mimo jiné autorkou inspirativního článku První kroky v autorském psaní, který doporučuji k přečtení. U článku dlouho chyběl uvedený autor a pak jsem ho doplnila, jenže špatně. Ještě jednou se tímto slečně omlouvám za chybně uvedené autorství, teď už je to napraveno a u článku září její jméno tak, jak to má být.

*

A na úplný závěr si dovolím pozvánku na říjnové soutěžní klání, které tentokrát potěší všechny milovníky a autory drabbles. Ostřete brky a celý říjen si proto rezervujte na myšlení ve stoslovných útvarech – podrobnosti již brzy… Přesněji řečeno podrobnosti očekávejte posledního září v odpoledních hodinách tady v čítárně 😉 Těším se!

Milé čtenářky, milí čtenáři,
za všech okolností dobré čtivo přeje
Helenia Kukková

2 komentářů

 1. Eillen McFir Elat
  Zář 25, 2018

  Ani nevíte jakou mi dělá radost, že má milovaná čítárna stále funguje.

  Přeji do budoucích let mnoho elánu, stohy pergamenů s příběhy a hlavně příjemné posezení ve stínu vrbových proutků.

  • Helenia Kukková
   Zář 26, 2018

   Děkujeme! Takové ocenění potěší snad ze všeho nejvíce! A díky za přání, snad to tak bude 🙂

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *