Vítejte v čítárně Pod Vrbou!

Vážení a milí čtenáři,

vítejte v čítárně Pod vrbou. Tady na břehu jezera je pod košatým stromem na dosah ruky ukryto opravdové bohatství. Stačí vzít do ruky hůlku a kouzlem „Accio…“ si přivolat čtivo podle libosti.

Tak tomu bylo, je a bude.

Čítárnu založily a dlouho vedly dvě červenofialové dámy, Eillen McFir Elat a Morrigan Trisstesse. Po nich převzala otěže Sub Salix modrofialová Janel Weil. Časy velkých změn a stěhování ustála vrba ve společnosti další havraspárské slečny, Lilien Emity Meissed. Následně mízu do vrbových proutků přinesla v pořadí již třetí havraspárská slečna Helenia Kukková. 

Tato jména budou již navždy s vrbou spjata a zůstanou vetkána v její lístky. Když se dobře zaposloucháte, každý závan větru o nich vypráví. V současné době čítárnu opětovně převzala do svých starostlivých rukou Eillen McFir Elat.

      

Za léta své existence nastřádala vrba přes tisíc pergamenových svitků, přes tisíc příběhů vyprávěných prózou i veršem, krátkých i dlouhých, smutných i úsměvných… Ty všechny teď čekají jen na Vás. Užijte si je.

Milé čtenářky, milí čtenáři,
přeji Vám příjemně strávený čas pod mými proutky
Vaše Vrba


Čítárna je součástí projektu www.hogwarts.cz.

Veškerá díla zveřejněná na tomto webu jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.