Příběh z kostek: Letní den

Příběh z kostek: Letní den

Double-drabble sepsané do druhého kola soutěže Hogwarts‘ Story Cubes: Příběhy z kostek.

*

Bylo 7. srpna ráno a já zrovna vstávala. Běžela jsem se podívat z okna, jestli už konečně přišly slibované deště, ale stále nic. Celá zahrada vypadala jako poušť, vše bylo tak suché. Zdrcená z té spouště jsem si šla raději vyčistit zuby a jako každý den jsem si chtěla otočit malé přesýpací hodiny, abych si zuby čistila tak dlouho, jak se má. Ale já ruka levá o ně jen zavadila a ty se s rachotem rozbily. Tak jsem po sobě tu spoušť uklidila a šla si dát snídani. Doma ale nic nebylo, tak jsem si vzala jen hroznové víno, co leželo v míse na stole.

Po poledni jsem se rozhodla, že zajedu do města a koupím tomu našemu vlkovi nový obojek a nějaký dárek k svátku pro bratrance. Obojek, který jsem chtěla, bohužel neměli, ale alespoň jsem bratranci koupila dárek, ježka v kleci.

Cestou domů z obchodu mě zastihla šílená bouře. Deště, které rosničky v televizi slibovaly asi týden, konečně dorazily. Domů jsem jela kolem pobřeží a viděla jsem, jak se na vlnách bezmocně plácá jedna plachetnice. Na přídi měla docela neobvyklé jméno, Venuše, i s jejím znakem.

Po příjezdu domů už jsem si užívala pohled z okna na déšť.


Redakční úpravy provedla Helenia Kukková.

Odeslat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *