* Vyhlášení výsledků Ctnostně neřestného hostince *

* Vyhlášení výsledků Ctnostně neřestného hostince *

Ve školním roce Zima 2022 probíhalo na našem hradě spisovatelské klání Ctnostně neřestný hostinec. Zúčastnit se mohl kdokoliv, kdo našel odvahu odvyprávět dvacet čtyři příběhů o neřestech a ctnostech. Doposud vycházejí sepsaná díla a ještě dlouhou dobu budou vám, čtenářům, zpříjemňovat dny strávené v čítárně.

A jak to nakonec celé dopadlo? To se dozvíte v následujícím článku.

-*-

Klání bylo – tak jak již u těchto dlouhodobých bývá a nadále bude zvykem – vyhlášeno již v létě, aby měl každý čas promyslet si, zda se zúčastní a případně si připravil něco málo do šuplíku (byť samozřejmě věděl, že mohou přijít různé podmínky od hostinského a nakonec třeba některá drabble ani nebude moci použít). Hostinský otevřel dveře svého hostince 13. září a k jeho zavření došlo 21. prosince.

Krom hostů, kteří jen posedávali, poslouchali a nic si neobjednali, přišlo i 43 vypravěčů, kteří se rozhodli o své příběhy podělit s každým, kdo bude mít chuť si je vyslechnout. Hostinský každému z nich podával ke každému vyprávění občerstvení s tím, že pokud dokáží odvyprávět o všech ctnostech a neřestech, budou mít útratu zdarma. Pokud však vyprávění nedokončí, útrata je nemine.

Tito účastníci dokázali odvyprávět úžasných 449 příběhů ve formě stoslůvek a poprali se i s takovou zákeřností, jakou byl například muzikál! Co se rozložení účastníků týká, 249 příběhů sepsali studenti Nebelvíru, 85 příběhů vyšlo z per studentů Havraspáru, 23 příběhů odvyprávěli studenti Zmijozelu, 61 příběhů přednesli studenti Mrzimoru a zapojily se i profesorky s 31 příběhy! V rámci čítárny se tak jedná o nejúspěšnější klání vůbec a jménem hostinského i Vrby všem děkujeme za účast.

Nyní již přistupme k vyúčtování útraty. Zdarma v hostinci nakonec konzumovalo pouze devět hostů. Hostinský se vzdal nároku na peníze u těchto autorů:

 • Cesmína Hardy
 • Cinex Star
 • Connor Ian McBrownniess
 • Eame Vórimar
 • Indris Elwinor
 • Mintaka Orionis
 • Nebelbrach Mechacha
 • Princess Star
 • Simelie Mallorny

Autorům gratulujeme a brzy se mohou těšit na památeční předmět na toto klání. Dva společníky na cestě životem – Ctnost a Neřest.

Je také na čase vyřešit úhradu těch, kteří neměli takové štěstí. A protože hostinský nemá čas na to, aby obíhal každého zvlášť, vystavil hromadné faktury kolejím a profesorskému sboru, které mu již byly uhrazeny. Na fakturách jsou uvedena jména strávníků s cenou, kterou by měli koleji zaplatit (pro jistotu upozorňuji, že se jedná o zábavu a platba povinná není – ale v rámci hry – kdo by odešel bez placení? A kolej se jistě nebude zlobit, když jí naplníte konto malým příspěvkem).

A kdo bude chtít, může si níže na památku vyzvednout svojí osobní účtenku.

Děkujeme všem účastníkům a přejeme mnoho inspirace do dalších klání!

Ctnostně neřestný hostinec pro vás připravili:
Nápad a přípravné práce: Gita Hrdličková, Eillen McFir Elat
Realizace: Eillen McFir Elat
Vkládání článků a vizuální úprava: Eillen McFir Elat,
Helenia Kukková, Simelie Mallorny
Původní náhledový obrázek: Ludovic Astier
Faktury, účtenky, úpravy obrázků: Simelie Mallorny
Ocenění pro vítěze – Neřest a Ctnost: Simelie Mallorny

7 komentářů

 1. Bibi Anne
  Led 7, 2022

  Krásně zpracované výsledky – trochu se zelenám, že jsem tuto soutěž vynechala – ale mudlové, znáte to – snad příště 🙂

  • Eillen McFir Elat
   Led 7, 2022

   Budeme se těšit u dalších klání 🙂

 2. Ty jo, ty účtenky jsou boží! 😀 Jsem ráda, že jsem dostala patrně nenápadnou slevu, když jsem odvyprávěla tři příběhy a mám krásné 2 srpce útratu. Co na to říct, hostinský u nějakého mého příběhu asi raději vypl, až tak jsem dobrý vypravěč!

  Díky moc za klání, až je mi líto, že nebyl čas zúčastnit se víc kol!

  • Eillen McFir Elat
   Led 7, 2022

   Asi jsi padla hostinskému do oka 🙂
   Doufám, že toto je jediná chybička, která se v rámci klání „povedla“. A protože je to chyba pro tebe ekonomicky výhodná, tak to nebudeme ani řešit a vydávat opravné faktury 🙂

  • Simelie Mallorny
   Led 7, 2022

   +hledí do účetnictví hostince+ No opravdu, vážně jen dva srpce! Na to jak mě celou dobu trápil, ať píšu a pak že nemá čas si udělat vyúčtování sám a dodal mi jen lístečky a přitom má čas házet očka na sličné profesorky.. no tedy, to je kulišák ten hostinský!

   • Ema Talia
    Led 8, 2022

    Děkuji za neskutečně úžasnou akci. Opravdu smekám klobouk dámy a děkuji. Být s Vámi pod Vrbou je čest a fantastická zábava. Těším se, s čím zase přijdete příště ❤

 3. Skylar
  Led 8, 2022

  Jůůůů! +ňuchňá účtenku+

Odeslat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.